Дизайн студія TIZL
Створення сайту

Скільки коштуватиме мій сайт?   
Ринкові ціни робіт, що склалися на сьогодні, по розробці веб-сайтів коливаються в дуже широких межах. Залежно від престижності компанії-розробника, кількості і якості вже виконаних робіт, кваліфікації виконавців і об'єму робіт, первинні витрати на розробку сайту можуть коливатись  від 500 до десятків тисяч у.о. і більше.

Вартість будь-яких робіт, пов'язаних з сайтом, визначається складністю і трудомісткістю тієї частини, яку виконуємо ми. В цілях економії замовник може узяти частину робіт на себе. Проте наш досвід показує, що дешевше віддати максимум робіт професіоналам, чим самому займатися непрофільною справою.

 

З чого складається вартість мого сайту?  
Розробка веб-сайту складається з декількох етапів:  

  • розробка концепції;
  • підготовка технічного завдання;
  • розробка дизайну;
  • розробка програмного забезпечення;
  • верстка і наповнення бази даних.  

Кожен з етапів важливо реалізувати професійно. Помилки на будь-якому етапі приведуть до створення «збиткового» сайту.

 

Розробка концепції сайту     
Часто вважається, що створення сайту починається з його дизайну. Це не так. Розробка дизайну - лише один з етапів створення сайту.

Найперший крок – визначення цілей і завдань, що стоять перед сайтом. Цілі можуть бути різноманітні: залучення нових клієнтів, інформаційна підтримка вже існуючих клієнтів, позиціонування компанії як лідера ринку, просування конкретного продукту і т.д.

Далі визначається склад майбутньої аудиторії і її географія: хто, звідки і навіщо відвідуватиме сайт? Сайти, розраховані на молодіжну аудиторію, сильно відрізнятимуться від сайтів для професійного співтовариства, а сайт для москвичів – від сайту для відвідувачів з регіонів. Далі обговорюються питання оформлення сайту, прописуються основні вимоги до сайту, його структура, способи подальшої роботи з ним. Визначається вартість робіт, підписується договір і складається план-графік робіт по розробці сайту.

 

Підготовка технічного завдання на розробку сайту     
Технічне завдання — обов'язковий документ, без розробки якого не варто розпочинати створення складного сайту.

У технічному завданні детально опрацьовуються структура, навігація, функціональні можливості, вимоги до дизайну і навіть до формату надання початкових даних. Визначається перелік програмних модулів, які необхідно розробити, після чого затверджується документ, що конкретизує зміст і оформлення сайту. 

Іноді вартість розробки технічного завдання доходить до половини вартості розробки самого сайту. Для невеликих сайтів типу візитки технічне завдання може бути написане спрощено.

 

Розробка дизайну сайту     
Дизайн веб-сайту розробляється відповідно до побажань замовника, з урахуванням логотипу і інших елементів фірмового стилю.

Оригінальність дизайну безпосередньо залежить від витрат на нього. Чим більше часу має веб-дизайнер на роботу над креативом, тим цікавіше буде оформлення. При цьому недорогий і дорогий дизайн відрізнятимуться виключно оригінальністю ідеї, але ніяк не якістю її втілення.

На вартість розробки дизайну найбільше впливають  вимоги замовника що до оригінальності ідеї.

Як правило, ціна дизайну сайту складає приблизно 20-40% від вартості всього проекту.

 

Розробка програмного забезпечення сайту      
Не дивлячись на те, що у нас, як у будь-якої студії, що поважає себе, є власна система адміністрування, на певному етапі ми зрозуміли, що розумно використовувати систему управління, спеціально створену як комерційний продукт. Ми провели аналіз комерційних систем управління сайтом і зупинилися на продукті «MODx. Управління сайтом». 

Вартість підключення шаблонів, програмування нестандартних можливостей визначається кожного разу індивідуально залежно від передбачуваних трудовитрат.  

     

Верстка і наповнення бази даних сайту
Ціна верстки і наповнення бази даних безпосередньо пов'язана з:   

  • видом надання початкових матеріалів (надаються в електронному вигляді, в паперовому варіанті, збираються виконавцем і інш.); 
  • наповненням сайту інформацією (проводить замовник або виконавець).  

Зазвичай при розробці проводиться наповнення бази даних в об'ємі, необхідному для тестування сайту. Якщо нам доручається введення всієї інформації (а це іноді тисячі і десятки тисяч позицій), то ціна визначається залежно від об'єму і виду представленої інформації. Але зазвичай для таких об'ємів даних робиться механізм імпорту.  

Результатом даного етапу розробки сайту є його робочий макет (по суті, це повноцінний сайт, але ще не затверджений замовником). Після тестування і внесення необхідних змін затверджений сайт розміщується в Інтернеті, а також прописується в основних пошукових системах і каталогах. Завершення роботи фіксується підписанням Акту приймання робіт.  

Розробка сайту на цьому закінчується.

 

А що далі?     
Далі можливий наступний блок робіт: реклама сайту, а після деякого часу (після того, як стануть ясні позиції сайту в пошукових системах) - кампанія по просуванню сайту.  

При плануванні витрат на веб-сайт ми радимо:

 

Чи видаєте ви гарантії на свою роботу?
При розробці сайту або Інтернет-магазина ми приділяємо велику увагу тестуванню проекту. Ми упевнені у високій якості своєї роботи. Тому після здачі сайту в експлуатацію ми надаємо піврічну гарантію на всі наші програмні розробки. Це означає, що якщо ви виявите які-небудь помилки в роботі програмних модулів сайту, ми оперативно і абсолютно безкоштовно їх виправимо, за умови, що це відбудеться протягом 6 місяців після завершення робіт по розробці сайту.